Szakmák Éjszakája 2018.04.13.

Szakmák Éjszakája 2018

2018.02.12.

Szakmák Éjszakája 2018

Hasonlóan a tavalyi évhez, ebben az évben is megrendezésre kerül a Szakmák Éjszakája, 2018. április 13-án, pénteken.

Sokféle éjszaka van, múzeumok, kutatók éjszakája, miben különbözik ettől a Szakmák Éjszakája? Sokban: mert mi nem csak színes és szórakoztató programokat, hanem ennél sokkal többet: a jövődet, lehetséges életutakat kínálunk. Most egy éjszaka alatt végigjárhatod a szakképző iskolákat, a velük együttműködő sikercégek máskor rejtett világát, feltárhatod a menő szakemberek titkait, megnézheted, melyik foglalkozás mit takar, játssz végig akár ezer pályát néhány óra alatt! Lehet, hogy a jövőd itt, ezen az éjszakán kezdődik!

Megnyitó

Megnyitó

A rendezvény megnyitása és az igazgatói köszöntő után iskolánk tanulóinak a bemutatója következik. Megismerheted a kőműves szociális gondozó és ápoló és a családi gazdálkodó szakokat egy látványos "divatbemutató" keretében.

Térkövezés bemutatása

Térkövezés bemutatása

A térkövezés szakszerű menetének megismerése után a következő kérdéskre is választ kaphat az érdeklődő.Milyen térkövek és -lapok léteznek? Magam is lerakhatom a köveket? Hogyan kell alépítményt készíteni? Mekkora hézagot kell hagyni a térkövek között? Személy- illetve tehergépkocsival rá lehet hajtani a térkőburkolatra?

Falazz nekünk (vagy inkább magadnak)! Nézd meg és próbáld ki, hogyan kell falazni.

Falazz nekünk (vagy inkább magadnak)!

A falazás a kőművesmunkák egyik legismertebb munkafolyamata. Talán mindenki kipróbálta már a falazást, legalábbis Legó kockákból! Nézzük meg, mi szükséges egy tégla vagy Ytong fal felépítéséhez. Egy kis homok, egy kis mész...Tényleg nem kell ész?

Segítünk Okosan Segíteni! - Elsősegélybemutató

Segítünk Okosan Segíteni! - Elsősegélybemutató

Sokszor nem is számítunk rá, el sem hisszük, hogy velünk is megtörténhet, amiről azt gondoljuk, hogy csak mással fordulhat elő. Ha egy társunk rosszul lesz, esetleg kisebb vagy komolyabb baleset éri, van-e képzett elsősegélynyújtó, aki segíteni tud a mentők megérkezéséig és akár életet ment a begyakorlott mozdulatsorokkal?

Egészséges életmód totó

Egészséges életmód totó

Tegyél többet az egészségedért! A magas vérnyomás tünetei - Jellemző panaszok A cukorbetegség tünetei, figyelmeztető jelei A testtömegindex segítségével megtudhatja, hogy a testsúlya ideális, vagy elhízott, esetleg túl sovány-e.

Most bizonyíts.Fűszernövények megismerése és felsimerése.

Most bizonyíts.Fűszernövények megismerése és felsimerése.

A gyógy- és fűszernövények felhasználása ma ismét reneszánszát éli, az emberek egyre inkább a természetes gyógymódokban és természetes ízekben bíznak. Nincs is jobb egy gazdagon fűszerezett fogásnál, a friss fűszerek sokkal intenzívebbek, illatosabbak, mint a szárított, zacskóban várakozó társaik. Felismered-e őket?

Palántázás kreatívan, palántázási kisokos.

Palántázás kreatívan, palántázási kisokos.

Azt mindenki tudja valószínűleg, hogy a tél végi palántaneveléshez szükséges valamiféle ültetőtálca, melyet legegyszerűbben szaküzletekben szerezhetünk be. Ezek az alkalmatosságok jellemzően műanyagból készülnek, nem feltétlen szépek, és sokszor az is gond, hogy nem lehet őket a megfelelő helyre telepítni, például a gyakran ideálisnak számító ablakpárkányra, mert egyszerűen nagyok, szélesek (mivel elsősorban nem házi, hanem fóliás, üvegházas felhasználásra készülnek). A bolti ültetőtálcák ráadásul pénzbe kerülnek, a spórolás pedig rendszerint elsőbbséget élvez, hiszen a saját terményt sokan a pénztárca kímélése miatt részesítik előnyben. Lássuk hát, milyen alternatívák léteznek a házi palántázásban.

Tombola

Tombola

Tedd próbára a szerencsédet.

Mozdulj rá… Csatlakozz te is tanulóinkhoz és járjátok együtt a Szakmák táncát.

Mozdulj rá… Csatlakozz te is tanulóinkhoz és járjátok együtt a Szakmák táncát.

Nézzétek meg, hogyan táncolnak a kőműves, szociális gondozó és ápoló és a családi gazdálkodó osztályokba járó tanulóink. Csatlakozzatok hozzájuk minél többen.

Támogatók

Hajdúhadház Város Önkormányzata (4242 Hajdúhadház, Bocskai tér 1.)
Hajdúvitéz Kft. (4242 Hajdúhadház, Bocskai tér 13.)
Tiszántúli Takarék Takarékszövetkezet (4026 Debrecen Bethlen u. 10-12.)
Nagy József vállalkozó - Háztartási és festékbolt (4242 Hajdúhadház, Hunyadi u. 2.)
Szinkron Fotó Stúdió BT. (4242 Hajdúhadház, Dr. Földi János u. 11.)
Sza-Vill 94 Bt. - Villamossági Szaküzlet (4242 Hajdúhadház, Dr. Földi János u. 32.)
Gulyás Sándorné vállalkozó (4242 Hajdúhadház, Dr. Földi János u. 16)
Gulyás Sándor vállalkozó - Fantázia Divat(4242 Hajdúhadház, Dr. Földi János u. 16.)
Vevőkért-Team Kft. (4242 Hajdúhadház, Béke u. 11.)
Tündérkert Virág- és Ajándéküzlet (4242 Hajdúhadház, Kossuth u. 4.)
Mexx GSM (4242 Hajdúhadház, Béke u. 25.)
Oázis Grill (4242 Hajdúhadház, Hunyadi utca 4.)
Herbárium 2000 Kft. (4200 Hajdúszoboszló, Szováti út 57/c.)
Rextra Kereskedelmi Kft. (4029 Debrecen, Lórántffy utca 46.)
Otp Bank Zrt – Hajdúhadház (4242 Hajdúhadház, Kossuth u.2.)
Gyógyászati Segédeszköz Szaküzlet (4242 Hajdúhadház, Széchenyi u. 1.)
Sali-ker Kft. (4242 Hajdúhadház, Dr. Földi János u. 9.)
Papír Írószer Nyomtatvány Ajándéküzlet – (4242 Hajdúhadház, Dr. Földi J. u. 1.)
Lengyel Antal egyéni vállalkozó (Nyíregyháza, Gádor B. köz. 2.)
Pelső Bau Kft. (4400 Nyíregyháza, Petőfi Sándor tér 1.)
Anna 95 Bt. (4242 Hajdúhadház, Vadas utca 11.)
Hajdúhadházi Rendőrkapitányság (4242 Hajdúhadház, Bocskai tér 4.)
Hadép Kft. (4242 Hajdúhadház, Mester u. 26.)

Az iskola címe

Bocskai-tér 6.